Category: Aktivitete

Nën tingujt e muzikës “World Italiano”

E Enjte 24 Maj Ora 20:00 në Lungomare tek Kinemaja Verore, Bashkia Vlorë në bashkëpunim me Institutin Italian të Kulturës në Tiranë organizon Koncert me muzikë moderne. Grupi Italian me famë botërore KALÀSCIMA, nën...

Vizite delegacion i nivelit të lartë arsimor nga qyteti i Vlorës, Durrësit dhe Tiranës

Vizite delegacion i nivelit të lartë arsimor nga qyteti i Vlorës, Durrësit dhe Tiranës

Në datat 25-31 Mars një delegacion i nivelit të lartë arsimor nga qyteti i Vlorës, Durrësit dhe Tiranës vizituan Kinën me ftesë të Ambasadës së Republikës Popullore të Kinës në Shqipëri. Delegacioni i kryesuar...

Dritan Leli ne Berlin ne Kongresin e 9-t BID

Dritan Leli ne Berlin ne Kongresin e 9-t BID

Kryetari i Bashkise Dritan Leli ka marr pjese ne Kongresin e 9- te , te Berlinit, BID. Kryetari Leli tha se qellimi i pjsemarrjes ne kete Kongres eshte diskutimi infrastrukturore dhe zhvillimi ekonomike. Mes...

“La Traviata” me qytetin e Vlorës

OPERA ON-TOUR Vijon shfaqja e operas “La Traviata” me qytetin e Vlores, i cili do te mirëpres të gjithë trupën artistike të TKOBAP, në datën 17 Mars / ora 18:00, në sallën e teatrit...

Dita e Verës

Dita e Verës, muzikë dhe aktivitete tek “Pedonalja” “Dita e Verës”, do të jetë një festë e vërtetë edhe në Vlorë. Koncerte me muzikë të zgjedhur, aktivitete argëtuese për fëmijë e të rritur, do...

Kampionati i 9-të Botëror i Fluturimeve të Lira

Kampionati i 9-të Botëror i Fluturimeve të Lira, 200 pilotë do të“pushtojnë” qiellin e Vlorës! 200 pilotë nga e gjithë bota do të jenë protagonistë të Kampionatit të 9-të Botëror të Fluturimeve të Lira,...

Mirënjohje dhe nderim për mësuesit 7 Mars

7 Marsi është edhe momenti i evidentimit të vlerave të krijuara në sistemin e edukimit, është dita që shoqëria kthen vështrimin nga Mësuesit. Ne, u jemi mirënjohës atyre, për atë çka kanë bërë për...