Ekspozita e piktorit Agim Sulaj

Ekspozita mbyllet në datë 10.08.2018

38026340_10155596053147541_6005041707819728896_n
38064115_10155594905247541_4343058229496905728_n
38118313_10155594905072541_7814479028391247872_n
38122861_10155594905202541_6487909492041187328_n
38152823_10155594905047541_6901098694674743296_n

Viti Mbarëkombëtar i Skënderbeut ka sjellë në qytetin e tij të lindjes me ftesë të Kryetarit të Bashkisë së Vlorës zotit Dritan Leli piktorin dhe karikaturistin me famë ndërkombëtare Agim Sulaj, në një ekspozitë speciale hapur në hollin e Bashkisë së Vlorës mbrëmjen e së shtunës.

Agim Sulaj me disa çmime ndërkombëtare, vjen në Vlorë me një projekt ambicioz, i ftuar nga kryebashkiaku Leli për të prezantuar maketin e tij kuptimplotë të quajtur “Valixhja e emigrantit”, ku spikat një valixhe e vjetër sipër kapakut të saj si dallgë deti .Nje ide projekt e autorit qe ja propozon bashkise se qytetit dhe qytetareve te Vlores per nje skulpture per ne Lungomaren e Vlores

I lidhur me Vlorën e tij të dashur, piktori me famë ndërkombëtare Agim Sulaj i ka shpalosur bukuritë këtij qyteti në telajot e tij..

Kjo ekspozitë qëndron e hapur çdo ditë nga ora 17:00 deri në 20:00.

 

You may also like...