Category: Projekte

Takimi me Ambasadoren e Hollandës në Shqipëri

Sot, Kryetari i Bashkisë Vlorë z.Dritan Leli mirëpriti në zyrën e tij Znj.Guusje Korthals Altes, Ambasadore e Hollandës në Shqipëri. Gjatë këtij takimi u diskutua mbi mundësitë e bashkëpunimit dhe projekte të përbashkëta ndëmjet...

Programi për Partneritetin Urban II (UPPII)

Në kuadër të Projektit të Bankës Botërore “Programi për Partneritetin Urban II (UPPII)”, po zhvillohet ne qytetin e Vlores nga datat 24-26 Tetor, seminari me teme “Financat e Bashkive dhe Auditi Urban”. Pjese e...

Rikonstruktimi i shkollës “Halim Xhelo”

Viti i ri shkollor i cili nis më 17 Shtator e gjen tërësisht të rikonstruktuar gjimnazin “Halim Xhelo”: Kushte bashkëkohore Ambjente tërësisht të reja Laborator modern Palestra e re Investime të tjera na presin...

Kryeministri i Kosovës, viziton Vlorën

-Ai u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve, në Kosovë dhe diasporë, të vijnë për të pushuar në Vlorë, në këto ditë vere- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi sot një vizitë në Vlorë ku...

Rikonstruktimi i godines parashkollore ne Orikum

Nje vemendje dhe perkujdes ndaj femijeve parashkollore ne Orikum ,godina e rikonstruktuar e kopshtit drejt perfundimit te punimeve.E ndertuar rreth viteve 80 per here te pare kjo godine i eshte nenshtruar rikonstruksioit total,ndersa paraditen...

Bashkëbisedimi për projektin e Aeroportit

Sot, prita në mjediset e Bashkisë së Vlorës Ambasadorin e Republikës së Turqisë në Shqipëri, Zotin Murat Ahmet Yörük. Gjatë bashkëbisedimit, ndamë pikëpamjet tona për nevojën e thellimit të bashkëpunimit, midis dy vendeve, ku...

Zevendesimi i pemeve te demtuara

Pemet e tharra pergjate shetitores se bregdetit “Lungomare” do te zevendesohen te gjitha. Nisi sot, zevendesimi i te gjitha pemeve te cilat jane demtuar nga faktori natyre. Kryetari i Bashkise se Vlores, Dritan Leli,...