Category: Aktivitete

Christmas Night

Ej kalamaja ,kalamaja ! Ejani tè festojmë së bashku festat me te bukura, Krishtlindjen e Vitin e Ri 2020 !Këngë ,valle , babagjyshi do te jetë te ne. Tollumbace, dhurata  e plot supriza te...

“Loje dashurie”

Nga data 26,27,28,29 Dhjetor , ora 19: 00 ne teatrin ” Petro Marko” shfaqet komedia e re e Art Plus Akademi me teatrin e të rinjve, “Lojë Dashurie”. Me skenar të Jorgaq Tushes, udhëheqës...

Vlora Open

U zhvillua në Vlorë aktiviteti tenisit nga Tenis Vlora dhe Federatës së Tenisit Shqiptar, bëri të mundur ,përfundimin me sukses të plote , të eventit për 2019 VLORA OPEN .Për 2 ditë rradhazi garuan...

Trendafili i bardhe

“Trendafili i bardhe” Liber per femije, shkruar nga Elia Zaharia Zogu. Te shtunen, dt.21 dhjetor ora 11:00, prezanton ne Biblioteken publike “Sh. Musaraj” Vlore. Femije, prinder, gjyshe e gjysher  mos mungoni! Ju mirepresim!

L’Anno cheVerra’

Il Consolato Generale d’Italia a Valona invita tutti al Concertone di Natale L’ANNO CHE VERRÀ Mercoledì 18 dicembre 2019 ore 19.00 Teatro Petro Marko, Valona ************* Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlore Ju...